Filmy promujące projekt

Wróć do Wydarzeń

We współpracy z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie powstało sześć filmów promujących projekt

Od 18 czerwca do 5 lipca opublikowaliśmy sześć filmów promujących projekt. W każdym z nich członkowie zespołu opowiadają o różnorakich aspektach projektu ELITES:

1: Hans Jacob Orning,  “Kształtowanie się państwa w Polsce i Norwegii w średniowieczu”

2: Wojtek Jezierski, “Elity na peryferiach: władza symboliczna i legitymizacja”

3: Marcin R. Pauk, “O kulturze politycznej Piastów z nowej perspektywy”

4: Jón Viðar Sigurðsson, “Przyjaźnie i sieci kontaktów średniowiecznych elit”

5: Krzysztof Skwierczyński, “Elity kościelne – szczególny rodzaj średniowiecznych elit?”

6: Grzegorz Pac, “Religia i legitymizacja władzy średniowiecznych elit”

Pokazy filmów zostały zwieńczone sesją Q&A na temat średniowiecznych elit. Spotkanie poprowadził Michał Bogacki, jego gośćmi byli Grzegorz Pac i Wojtek Jezierski.

Filmy powstały we współpracy z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Obecnie są dostępne na kanale YouTube Muzeum oraz na kanale Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego.

ical Google outlook